Novinky AGC – 28.2.2024

Milí priatelia a členovia klubu AGC!

Tak sme sa opäť dočkali, aj keď zima ešte možno vystrčí svoje pazúriky, ale teploty sú takmer jarné, úvodné prípravy na ihrisku už prebehli, takže v piatok 1. marca oficiálne otvoríme už 15. sezónu našej existencie a hneď v sobotu si môžete vyskúšať, ako je to s vaším švihom po zimnej prestávke – bude úvodný funny turnaj so začiatkom o 10.00 hod. Ohľadom registrácie zatiaľ volajte na recepciu, prípadne píšte na mail, keďže server s turnajmi ešte nefunguje. Chvíľku to potrvá a musíme priznať, že trošku s tým budeme ešte maturovať, preto prosíme o trpezlivosť, samozrejme, s drinkom na náš účet a po hre s dobrým obedom. Štartovné bude uvádzacie – 15 eur, a fee tiež 15 eur pre nečlenov. Formát hry poriešime pred hrou podľa počtu hráčov, ale pravdepodobne to bude greensome dvojíc /výberový drive a striedanie sa v ranách/. Samozrejme, o výsledok nejde, ale vylosujeme jednu dvojicu, ktorá bude odmenená. A budúcu sobotu sa môžete rovnako tešiť na turnaj za rovnakých podmienok, len v inom formáte.

A čo čaká golfistov v našom Airport Golf Clube tento rok?

Keďže otvárame už 15. sezónu, tak na základe rozhodnutia prezídia z piatka 23. februára sme pripravili mimoriadne akcie pre úplne nových členov a pre nových záujemcov o hru na našom ihrisku. Takisto pre tých, ktorí sa rozhodli ukončiť riadne členstvo /bez podržania členstva z akýchkoľvek dôvodov, čo je stále v ponuke/ a zaplatili si len tzv. HCP členstvo – vedenie handicapu.
Veríme, že oslovíte všetkých svojich priateľov, kamarátov, známych – možno golf už chceli vyskúšať, tak teraz majú jedinečnú šancu.    
Rovnako sa menia tento rok poplatky na hru, tzv. celodenné fee – všetko nájdete v cenníku na stránke.

  • Veľké zmeny nechystáme, no to, čo potrebujeme dokončiť, je vybavenie ihriska novými tabuľami a refreshovať závlahový systém. Hoci sa teda žiadne prevratné veci diať nebudú, budeme sa ako vždy snažiť udržať kvalitu ihriska, najmä greenov, čo je našou devízou, a pripraviť pre vás prostredie, ktoré si zamilujete a nájdete tu svoj kľud a pohodu. 
  • Majstrovské, ale aj iné turnaje už majú svoje presné termíny (Otvárací Texas turnaj 23. marca, Jamkovka kvalifikácia 13. apríla, Majstrovstvá klubu 14. – 15. septembra a Pohár prezídia 12. októbra 2024).
  • HCP Šurany by GALICIA NUEVA pokračuje aj budúci rok v rovnakom súťažnom režime a s rovnakými cenami, či už pre víťazov kategórií, alebo aj vždy pre niekoho, kto sa len zúčastní (k dispozícii budú nedeľné termíny – 21. apríla, 26. mája, 16. júna a finále 22. septembra 2024).
  • Primátorské turnaje zostanú v sezóne 2024 rovnako zachované – Šurany 8. mája, Nové Zámky 18. mája, Levice 28. septembra alebo 5. októbra – ešte včas upresníme.
  • Pribudne celosezónna turnajová súťaž tzv. EKLEKTIK v dvoch kategóriách 0-18 a 18.1-54, turnaje budú každý piatok popoludní a v nedeľu dopoludnia okrem týždňov, keď je naplánovaný iný turnaj – dúfame, že tento súťažný formát zaujme, navyše pre prvých troch budú pripravené veľmi zaujímavé ceny.
  • Jamkovka ostáva v režime tejto sezóny /pyramída/, nakoľko mala pozitívny ohlas a veríme, že sa jej zúčastní aj viac hráčov

Majte pekné golfové dni!