FOOTGOLF

LETNÁ FOOTGOLFOVÁ TOUR V ŠURANOCH AJ S DVOMI TURNAJMI V SVETOVEJ TOUR!

Po minuloročnom úvodnom „pokuse“ o vytvorenie letnej footgolfovej ligy, kde sa vyhrávajú aj „prize money“, opakujeme tento formát hry aj tento rok. Jedno kolo a finále spadá pod turnaj FIFG v hodnote 50 bodov.

  • Štartovné je 25 EUR – zahŕňa celodenné fee, obed po hre.
  • Juniori do 18 rokov – 20 EUR.
  • Stanovené kategórie: kategória muži, kategória ženy, kategória juniori.

V každej kategórii bude vyhodnotené prvé miesto. Plus bude na každom turnaji vylosovaných zo score kariet 10 x celodenné fee. Prize money bude tak isto vylosované zo score kariet vylosovaných hráčov!!!

PRVÉ KOLO už túto nedeľu 17.6.2018!


Footgolfový klub Šurany

IČO: 50259865

Bankové spojenie:

UniCredit Bank a.s., pobočka Nové Zámky

IBAN: SK15 1111 0000 0012 3702 9009 UNCRSKBX


FootGolf je relatívne mladý šport, ktorý na Slovensku nemá dlhú históriu, no jeho popularita postupne narastá. Preto sa náš klub rozhodol, že ho sprístupní nielen športovcom amatérom, ale i profesionálom (golfistom, futbalistom, atď.).

O čo však vo footgolfe vlastne ide? Už samotný názov napovedá, že ide o kombináciou dvoch najpopulárnejších športov na svete: futbalu a golfu. Je to nový šport, pri ktorom nezáleží na tom, koľko máte rokov, alebo na tom, či ste už niekedy predtým vôbec kopli do lopty. Pravidlá sú pritom podobné ako pri golfovej hre. Cieľom hry je totiž umiestniť futbalovú loptu do jamky s priemerom 53 cm na čo najmenší počet kopnutí. Na to, aby ste si mohli zahrať footgolf, nemusíte dokonca absolvovať žiadny kurz, jednoducho prídete na ihrisko a rovno hráte. Nežiada si nejaké „hlboké zasvätenie“ do hry.

V súčasnosti sa dá hrať footgolf na dvoch golfových ihriskách v Malackách a Skalici a my chceme byť medzi prvými, ktorí vám tento novodobý šport ponúknu tiež.