Aktuality

20.3.2018

Kvôli nepriazni počasia do stredy 21.3. zatvorené

Milí golfoví priatelia,

priskoro sme sa tešili z teplejšieho počasia, minulý víkend sme od radosti videli, že aj tráva sa už zelená… Nuž, tento týždeň nás predpoveď (aj realita) pribrzdila natoľko, že sme uzavreli ihrisko, aj club house – nočné a denné mrazy nám nepomáhajú… Takže dnes (v utorok), a možno aj v stredu budeme ZATVORENÍ. Ospravedlňujeme sa vám! Včas dáme vedieť na webe, aj na FB.

Napriek tomu veríme, že už víkend nám bude naklonený, a preto stále zostávame optimisti, a spomínaný turnaj – Family Texas – na sobotu 24.03.2018 nerušíme. Prihlasovať sa môžete na recepcii (0918 555 550), alebo na www.skga.sk. Ak nemáte dvojicu a radi by ste si zahrali, pridelíme vám sparing partnera. Budeme sa na vás tešiť! Hráme 9 jamiek!

V sobotu k nám zavíta aj PRO Aleš Svěntek, takže budete mať príležitosť sa s ním zoznámiť, prípadne zahrať. Tiež plánujeme už prvý „zoznamovací“ detský tréning na nedeľu 25.03.2018 o 10:00. Keďže by sme vám radi predstavili juniorský program na tento rok, ako si predstavujeme spoluprácu klub – rodič – dieťa, zoznámili deti s novým trénerom a koncepciou, toto všetko by sme s vami – rodičmi radi prebrali, preto uvítame návštevu každého z vás – či ste, alebo nie ste z minulého roka v juniorskom tíme.

Tiež by sme radi informovali, že členovia AGC – juniori – NEPLATIA príspevok 1 € za hru na ihrisku.

A ešte jedna spáva – prezídium SKGA schválilo termín Národného dňa golfu na 19. mája 2018. Samozrejme aj my sa zapojíme, takže už sa tešíme na všetkých „negolfistov“, aj vo vašom sprievode…

Majte pekný týždeň!

13.3.2018

OTVORENÉ!

Milí golfisti,

po dlhej zime je teda otvorené, dokonca v plnej prevádzke  – aj jamky na letné greeny sa hrajú… Tešíme sa o to viac, že cez víkend ihrisko nezívalo prázdnotou, a mnohí ste si povedali, že už je čas oprášiť palice a zahájiť sezónu.

Do prvého turnaja máme ešte pár dní, takže sa určite stihnete dostať do svojho švihu.Plánujeme privítať jar family Texasom, pravdepodobne v sobotu 24.03.2018. Nakoľko však predpovede na budúci týždeň sú mrazivé, prispôsobíme sa počasiu a upravíme aj termín turnaja. Zatiaľ prihlasovanie na www.skga.sk alebo na t.č. recepcie 0918 555 55, a priebežne budeme informovať o prípadných zmenách.

Keďže posledné týždne zimy boli najtuhšie, nebolo možné pracovať s dokončením parkoviska pred club housom – prosíme preto o strpenie, pracuje sa na tom, a v priebehu tohto týždňa by sme dotiahli parkovisko do jeho kvalitnejšej podoby. Týmto ďakujeme p. Jaroslavovi Moldovi a p. Petrovi Majerčíkovi, ktorí výdatne prispeli k jeho vynoveniu .

Taktiež ďakujeme mladej juniorskej hráčke Miriam Mesárošovej, dvojnásobnej majsterke nášho klubu za podporu klubu darovaním juniorských palíc a vozíkov pre našich detských a juniorských hráčov – takže máme vybavenie aj pre ľavákov, veľmi nám to pomôže. Ďakujeme a držíme palce v sľubnej golfovej kariére!

Dovolím si pripomenúť, že klub môžete podporiť aj svojimi 2%. Ďakujeme za vašu dôveru a podporu.

Majte pekný týždeň!

6.3.2018

Otvárame v piatok 9. marca!

Priatelia,

cítime v kostiach, že sa otepľuje…aj my lyžiari :) Zatiaľ, podľa predpovede, by sme otvorili už v piatok 9. marca (teda čochvíľa) – club house a driving určite… Ostatné hracie plochy podľa počasia a odporúčaní greenkeeprov.

Preto vás, členov klubu – poprosíme – z minulého roka máte u seba drivingové karty, ktoré boli využiteľné do konca roka 2017. Pokiaľ ste si zakúpili členstvo s drivingovou kartou – pri prvej návšteve ihriska si ich nezabudnite priniesť, aby sme vám ich vedeli načipovať. Pokiaľ ste si zakúpili členstvo BEZ drivingovej karty – poprosíme vás kartu vrátiť na recepcii klubu.

Na recepcii sa na vás bude tešiť nová recepčná – Ivana – mnohých z vás pozná, mnohých však nie, preto poprosíme o trpezlivosť, kým sa spriatelí s prostredím, „oťuká“, a nabehne na golfovú terminológiu :) Určite to nebude problém, je milá, ústretová, akčná, preto verím, že sa zapracuje veľmi rýchlo…

Už sa veľmi tešíme, nech nám slniečko praje!

Majte pekný týždeň!

26.2.2018

Podporte klub 2% z dane a znížte si tým členský príspevok na budúcu sezónu!

Milí priatelia,

zima praje lyžiarom :) My golfisti si musíme na podmienky ešte chvíľku počkať. V každom prípade, aby sme boli tip top – cez víkend upratujeme, chystáme, a snáď v týždni počas jarných prázdnin aj otvoríme a sprístupníme niektoré z hracích plôch a aj klub. Všetko včas oznámime. Zatiaľ žiaľ, zostávame na semafore na červenej – mrzne a mrzne…

A viete, že SKGA rozdala ocenenia golfistom roka 2017 počas reprezentačného plesu golfistov v Trnave? Prehľad víťazov si môžete pozrieť na stránke SKGA.

V tomto roku sme sa ešte nepripomenuli 2%-ami, ktorými môžete podporiť náš klub, navyše si tak viete znížiť členský príspevok na nasledujúcu sezónu… Tlačivo nájdete na našom webe. Budeme vďační!

A viete, ako to je s letom a dovolenkami – pripraveným šťastie praje :) premyslené termíny a prelúskané destinácie… Pouvažujte o plnohodnotne (golfovo :) strávenom čase a o netradičnej destinácii v lete, ale zase o „zážitku“ na celý život:

Prajeme pekné dni!

20.2.2018

AGC vyskúša nového trénera

Milí priatelia,

opäť sme pod snehom, a pravdepodobne nás tento týždeň na ihrisku neminú ani mrazy… Pevne veríme, že sezónu napriek tomu otvoríme v predpokladanom termíne… Dovtedy by sme vás radi informovali napríklad aj o tom, že:

Minulý týždeň (15.02.2018) sa v priestoroch Golf and country club na Sliači konala konferencia SKGA. Zo stanoviska prezidenta Tomáša Stoklasu vyberám pár záverov, ktoré by vás ako členov a golfistov mohli zaujímať:

 • „… SKGA plánuje podporiť golfové kluby aj pri ich spolupráci so školami.
 • … SKGA bude pokračovať v propagácii golfu prostredníctvom marketingových aktivít a PR, aj v roku 2018 počítame s konaním podujatia Národný deň golfu – deň otvorených dverí na golfových ihriskách.
 • Konferencia schválila aj organizáciu novej celoslovenskej golfovej túry SKGA MID-AM a SENIOR TOUR, ktorá v roku 2018 rozšíri možnosti hrať súťažný golf v kategóriách MID-AGE (30+) a SENIOR (50+).
 • Ako odpoveď na zrejme najväčšieho nepriateľa golfu, nedostatok času hráčov, plánujeme už v tejto sezóne novinku. S cieľom zatraktívniť časovo menej náročné golfové turnaje hrané na 9 jamiek, SKGA umožní aj na týchto turnajoch možnosť úpravy handicapu až po úroveň HCP 4,5. Po tejto zmene tak má 95% hráčov na Slovensku možnosť zlepšiť si svoj handicap aj na časovo menej náročných turnajoch, ktoré stihnú odohrať napríklad aj po pracovnej dobe alebo cez víkend počas doobedia. Zostane im tak dostatok potrebného času aj na prácu, aj na rodinu.“
 • K poslednému spomenutému by sme radi dodali, že s touto informáciou sme operovali už v predstihu, a preto sme zaviedli na ihrisku tzv. „After work“ – stredy, t. j. HCP turnaje na 9 jamiek s úpravou HCP. Tento turnaj si budete môcť zahrať každú stredu, už aj keď budete len dvaja…

Postupne vás informujeme aj o zmenách, ktoré nás na začiatku sezóny čakajú – tentokrát je to výraznejšia zmena, ktorá súvisí s trénerom klubu. Po úvahách a diskusiách sme sa rozhodli, že klub vyskúša nového trénera, tak nech sa páči – Czech PGA PRO – Aleš Svěntek. Aleš bude viesť aj detské tréningy, letné tábory, a verím, že so skúsenosťami, ktoré má, bude nápomocný aj hráčom s nižším HCP, nakoľko 30 rokov v golfe – to sú skúsenosti, ktoré zo dňa na deň nezískate. Aleš bude k dispozícii v piatky až nedele, a tiež podľa dohodnutých hodín.

Pre vás, ktorí chcete zostať verní Danymu, budete mať tú možnosť – naďalej si s ním môžete dohodnúť hodinu, je na našom ihrisku vítaný, a nie je preto dôvod, prečo by ste nemali s ním trénovať – podľa vášho uváženia.

Veríme, že aj táto zmena prinesie pozitívne ohlasy. Viete ako to je, zo začiatku máme z každej zmeny obavy, ale nakoniec to môže „vypáliť“ ako dobrá vec.

Majte pekný týždeň!

13.2.2018

Otvárame 3. marca

Milí priatelia,

pravdepodobne posunieme otvorenie o týždeň – predpoveď nás trošku „vyľakala“, lebo má ešte snežiť, a celkovo z dlhodobého hľadiska to vyzerá skôr na otvorenie od 3. marca. Zatiaľ treba sledovať „semafor“ – ja viem, neviete sa dočkať, verte tomu, že radosť bude o to väčšia… A tí z vás, ktorí budú cez jarné prázdniny tu na okolí, tak to určite oceníte…

Našim členom sa pripomíname s platbami za ročné členské poplatky, ktoré vás prosíme uhradiť do 20. februára 2018. V prípade nejasností nás neváhajte kontaktovať. Tí z vás, ktorí platby vykonali, túto informáciu prosím ignorujte.

Pár drobností, ktoré sa týkajú novej sezóny: Vynovili sme pre vás menu – ponúkneme vám viac, ako aj nápojový lístok Pre kávičkárov dobrá správa – z miestnej (Šurianskej) pražiarne budeme mať kvalitnú kávu a nezostaneme len pri ristrette… (mali ste možnosť ochutnať aj na plese) Žitavské vinice už poznáte z našich HCP tour, ponuka je pestrá a chutná, kedykoľvek budete mať príležitosť vybrať si z našej vínnej karty ich sortiment A veríme, že vás potešíme aj ďalšími malými „zmenami“, o ktorých vám dáme vedieť…

Majte pekný týždeň!

6.2.2018

Ponuka na výlet do Škótska!

Milí priatelia,

ani sme sa nenazdali a máme tu najkratší mesiac v roku… Za posledné dni bolo počasie ako na jar, tak bolo možné si aj zahrať – zdá sa však, že zima nás ešte len čaká… Uvidíme. V každom prípade, teraz nám mrzne, takže na ihrisku máme na semafore „červenú“.

Ďakujeme za uhradenie členských poplatkov do 31.01.2018 – všetkých vás sa týka zľava na štartovnom na nasledujúcu sezónu 2018.

A keďže máme viac času ako v plnej sezóne, v spolupráci s Lackom Smatanom sme pre vás pripravili výlet do Škótska počas letných prázdnin.

Vyberiem najdôležitejšie informácie, ktoré by vás ešte mohli zaujímať:

 • V termíne 08. – 15. júl 2018 počas pobytu prebieha „The Scottish Open“ – a tak máte jedinečnú šancu stretnúť svoju golfovú hviezdu priamo na ihrisku…
 • Dôležitý link, ktorý vás možno bude zaujímať: ubytovanie je zabezpečené priamo na 18tej jamke Old Course – New Golf Club v St. Andrews.
 • Ubytovať počas pobytu na tejto adrese vieme 12 osôb, veríme, že toľko „nadšencov“ pre Škótsko na tento termín určite nájdeme, pretože lepšiu starostlivosť počas pobytu ako od Lacka Smatanu si ani nemôžete priať.
 • V prípade záujmu je však potrebné uhradiť zálohu (do 31. marca 2018) vo výške 300 EUR, ako aj záväzne objednať letenku.
 • Vďaka dobrým vzťahom a priamym kontaktom vám ponúkame to najlepšie, čo vieme, pretože Škótsko vždy bolo a bude pre golfistu zážitkom…
 • Keďže ja osobne som domovinu golfu ešte nenavštívila, je dobré, ak sa s otázkami obrátite priamo na niekoho, kto to zažil na vlastnej koži :) +421 905 421 997

29.1.2018

Posledné 3 dni na uplatnenie si zľavy na štartovnom

Milí priatelia,

bolo nám potešením privítať mnohých z vás na druhom ročníku golfového plesu… A čo nás teší na tejto udalosti je, že je to zároveň pre nás také otvorenie sezóny, pretože nás to „nakopne“ a máme mnoho pozitívnych vnemov, s ktorými sa akosi ľahšie kráča. Plesu sa zúčastnilo aj veľa nových tvárí, čo je tiež jeden z momentov, z ktorých máme radosť. Ocenili sme aj najlepšie tancujúci pár – vyberala leaderka kapely Dominika Titková – a určite zaslúžene, pretože im patril celý parket, my sme sa učili odpozorovaním :) Keďže máme pomaly koniec januára, máte ešte posledné 3 dni na uplatnenie si zľavy na štartovnom, pokiaľ vaše členské príspevky budú uhradené do 31.01.2018. Výšku poplatku nájdete na našom webe v sekcii Cenník. V prípade otázok, výšky členského, alebo ak si neviete poradiť, neváhajte nás kontaktovať, sme vám k dispozícii.

Srdečne pozdravujeme!

15.1.2018

Termíny letných táborov zverejnené!

Milí priatelia,

cez víkend nám nasnežilo, ihrisko je tak zazimované, aspoň načas… a tak nám neostáva iné, len sa ísť lyžovať alebo trénovať na indoore :)

Leto je ešte ďaleko, ale viacerí už plánujete dovolenky, kempy a program s rodinou… My už máme vypísané termíny táborov, prihlášky nájdete na našom webe http://www.airportgolf.sk/…olfovy-tabor a termíny sú nasledovné: termín: 2.7. – 6.7.2018 termín: 16.7. – 20.7.2018 termín: 30.7. – 3.8.2018

Budeme sa tešiť :) Je to trošku komické, že v zime o letných táboroch, ale tak aspoň budete v obraze…

A na ples nám zostáva už len 12 lístkov – už sa veľmi na vás všetkých tešíme!

Majte pekný týždeň!

9.1.2018

Novoročné novinky AGC

Milí priatelia,

s mnohými z vás sme sa stretli na Trojkráľovom turnaji… a ani my sme neverili, že si 6. januára u nás zahráme golf… a veru, bolo ideálne. Tak sa nám to ukazuje, že celý tento týždeň bude veľmi priaznivé januárové počasie, takže sledujte náš semafor, a keď máte chuť na hru, tak viete, kde je „otvorené“… Fotky z Trojkráľového turnaja nájdete na našej FB stránke.

Čoskoro sa opäť stretneme s viacerými z vás, nakoľko plesová sezóna sa blíži, a ten náš golfový ples tak isto… Čiže ak ešte váhate, či ísť alebo nie, tak je asi najvyšší čas sa rozhodnúť, pretože máme posledných 16 lístkov… Skvelá kapela a tanečníci Dominiky Titkovej nielen že vám odspievajú najlepšie zo svojho bohatého repertoáru, ale aj vás naučia tancovať počas krátkych tanečných workshopov, nechajte sa prekvapiť v akom hudobnom štýle sa bude niesť večer…

Niečo k ihrisku: Na jeseň sme avizovali, že budeme robiť menšie úpravy na jamke č. 3 (potok) a jamke č. 9 (jazierko s potokom), ale vzhľadom na to, že sa to nestihlo do Vianoc a na jar nechceme „rozkopávať“ ihrisko – opäť tieto úpravy necháme až na jesenný čas. Budete mať tak ihrisko v kondícii a bez obmedzení.

Keďže máme január, dovolíme si pripomenúť sa s platbami členských príspevkov na sezónu 2018. Na našej aktualizovanej stránke v cenníku nájdete výšku členských poplatkov na novú sezónu, kde sme dali členom na výber, či si uhradia poplatok s drivingovou kartou alebo bez nej. Veríme, že aj takýmto spôsobom sme vylepšili starostlivosť o vás, resp. vyšli vám v ústrety s možnosťou rozhodnúť sa, čo je pre vás výhodnejšie. V prípade otázok či nejasností sme vám plne k dispozícii. Samozrejme aj tento rok platí, že pokiaľ uhradíte členský poplatok do 31. januára 2018, budete mať zľavu na každom štartovnom 5 EUR, alebo 50 EUR zľavu z tzv. VIP balíčka „Štartovné“.

K spomenutému VIP balíku „ Štartovné“ by som sa vrátila: pripravili sme ho predovšetkým pre vás, pretože viacerí chodíte často na naše turnaje a viete aj svoju štatistiku v rámci ihriska… Tento balíček zahŕňa štartovné na všetky AGC turnaje počas celej sezóny (spolu s „After work“ turnajmi na 9 jamiek je to približne 70 turnajov), vrátane majstrovských a funny turnajov za cenu 300 EUR. Oplatí sa to? Určite áno :) Pozrite si celý turnajový kalendár.

Majte pekný týždeň!

PS: Choďte si zahrať, máme oranžovú… a február má byť ľadový…